fbpx

Skąd ten pomysł cz. 1

skąd ten pomysł

Zakładając ten profil dwa lata temu, miałam w głowie kilka intencji, które równoznacznie mogłabym nazwać misją.

Sam pomysł pojawił się w mojej głowie o wiele wcześniej, niż pierwszy post, a całość ewoluowała w mojej głowie, z każdym dniem przybierając coraz to nowych kształtów i tak ewoluuje do dziś.

Coś we mnie pękło i wola, że chcę dać światu od siebie coś więcej, niż metody, jak stworzyć nowy produkt czy usługę, wypełniła mnie od palców stóp po czubek głowy i promieniała, na tyle mocno, że nie mogłam jej zostawić.

Pamiętam jak dziś, kiedy podczas jednego  z wyjazdowych seminariów, gdy cała grupa siedziała i móżdżyła temat i strukturę pracy magisterskiej, ja wyszłam z sali szkoleniowej i poszłam na znajdujący się nieopodal pomost.

Wiedziałam, że siedząc z nosem w komputerze, niczego nie wymyślę, więc postanowiłam dać sobie moment uważności.

Pozwoliłam sobie pójść za przeczuciem, za tym, co mówiło moje ciało i serce.

skąd ten pomysł
skąd ten pomysł

Siedziałam i patrzyłam w taflę cichego, spokojnego jeziora, a stopy delikatnie moczyłam w wodzie. Słońce za moimi plecami stworzyło na wodzie cień, a cała reszta – nie wiem jak – ułożyła się na kształt aureoli z promieniami.

I patrzyłam tak na moje odbicie, śmiejąc się pod nosem, że wyglądam jak święta, a myśli, które do mnie przychodzą to jakieś turbo natchnienie z kosmosu i znaki od Wszechświata.

Siedziałam tak jeszcze trochę rozmyślając nad tym jak kocham wodę, że woda to życie, że woda to ja i ty, i że zaczyna jej brakować.

Poczułam ogromną wdzięczność za to, że w swoim życiu mogłam i dalej mogę doświadczać beztroskich skoków z pomostu do wody, przepływania jeziora wszerz, widoku odbijających się nocą gwiazd w tafli spokojnej wody, że widziałam wodę w naturze czystą, jak ta z kranu, a w niej tańczące różowiutkie meduzy. Widziałam też wylegujące się raki, tam ponoć jest najczystsza woda. Widziałam też dzikie delfiny. Siłę i spokój stawów, jezior, rzek, mórz i oceanów.

Ale niestety, widziałam też powódź i widziałam suszę.

I spokoju nie dawała myśl, że moje wnuki, albo już moje dzieci mogą nie doświadczyć tego wszystkiego, co ja, bo wody będzie jak na lekarstwo! I że jaka kampania mogłaby zmienić myślenie WSZYSTKICH ludzi, żeby zaczęli dbać o to, czego zaczyna brakować, żeby zaczęli żyć bardziej odpowiedzialnie i nie myśleć wyłącznie o swoim czubku nosa, który skupia się i tak wyłącznie na teraz.

Bo co później?

skąd ten pomysł

Zbliżał się czas, kiedy należało przedstawić swój pomysł na pracę, opisać swój problem itd. Stanęłam przed grupą i zaczęłam opowiadać wszystko to, co pojawiło się w mojej głowie na pomoście.

Mówiłam i płakałam, bo cała wizja, którą stworzyłam w głowie, wydała mi się tak przerażająca i tak pilna do wykonania.

Zastanawiałam się też, dlaczego ludzie są tak obojętni i których ludzi to bardziej obchodzi.

Po jakimś czasie, podczas jednej z medytacji przyszło do mnie, że im ludzie są bardziej serdeczni, empatyczni i mniej zestresowani, im wyższe ich poczucie bezpieczeństwa i zdrowego poczucia własnej wartości tym wzrasta ich szeroko pojęte poczucie troski o siebie i innych.

Przerażał mnie też fakt, że wiele osób nie doświadczyło lub aktualnie nie doświadcza wsparcia ze strony najbliższych, to ile mamy w sobie “zainstalowanych” ograniczających przekonań i jak stres potrafi niszczyć zdrowie, relacje, związki. I że większości z nas – o ile w ogóle kogoś- w szkole, nikt nie nauczył jak zarządzać stresem, emocjami.

A przecież moglibyśmy tworzyć społeczeństwo ludzi szczęśliwych, empatycznych, dbających nie tylko o siebie, ale także o to, co nas otacza.

W ten sposób zaczęły się moje rozmyślania, które w połączeniu z moimi wcześniejszymi doświadczeniami ze stanami lękowymi, o których piszę w moim e-booku (link), w efekcie doprowadziły do powstania tego profilu.

skąd ten pomysł

By wznosić energię swoją i innych na wyższy level, pomagać poczuć szczęście, spokój ducha i obfitość. Tak, by świat wokół mnie wzbogacał się o ludzi szczęśliwych, zdrowych, dowartościowanych i empatycznych.

Wiem, jak energia jednostki potrafi zmienić tłum, dlatego czuję, że warto.

Z odwagą i miłością
w sercu,

Ewa Stro✨

________

CDN.

Instagram

Facebook

Youtube

Dołącz do Newslettera!

Dołącz do Newslettera, a w prezencie otrzymasz zniżkę 10% na zakup e-książki o medytacji.